Wzorowa postawa naszego team’u poczas zawodów w Jakubowicach! 24-26 VII 2015 - ZO Jakubowice

2015-07-25-jakubowice

 

Kolejne wzorowe zawody zorganizował w ubiegły weekend ośrodek Osadkowscy koło Namysłowa. Bardzo dobrze na zawodach wypadli wszyscy nasi jeźdźcy, którzy do Jakubowic wybrali się ze swoimi końmi.

Zacznijmy od najwyższych konkursów.

2015-07-26-jakubowice2W Małej Rundzie wystartowała Iza z dwoma końmi, młodzieńcem El Greco oraz naszym nowym koniem Raikano’s Son. Bez wątpienia najbardziej udanym dniem dla Izy była sobota. W programie Inter I zawodniczka KJ Lider Radzionków zajęła drugą (Raikano’s Son – 65,6%) i trzecią lokatę (El Greco – 65%). Najwyższy wynik na zawodach Iza uzyskała w niedzielnym programie INTER I kur, w którym na Reikano’S Son uzyskała 66,2%. O ile El Greco nie trzeba przedstawiać, o tyle kilka słów o Reikano’s Son. Jest to dziesięcioletni bardzo zdolny wałach niemieckiej hodowli, który trafił do nas niespełna trzy tygodnie temu. Wobec powyższego Iza miała bardzo niewiele czasu na to żeby z koniem się zgrać. Nowy koń przedstawił zawodniczce swój arcy dzielny charakter. Nie straszny mu wicher, deszcz i grzmoty czy nawet trzaskające szyby w budce sędziowskiej. Podstawy do sportu ma bardzo dobre, a w najbliższy okresie Iza wraz z Tomkiem będą pracować z koniem nad elementami piaff’u i passage’u.

2015-07-25-jakubowice3W konkursach dla młodzieżowców wystartowała w Jakubowicach Marta Madej na swoim kasztanowatym Hemingway’u 65. Marta również najbardziej udany przejazd zanotowała w sobotę. W programie CC-3 uzyskała 65,4% plasując się na trzecim miejscu w konkursie z niewielką stratą do lidera.

Od ostatnich zawodów w Zakrzowie, gdzie Filip Kowalski startował w Mistrzostwach Polski Juniorów na Don Glory minęły dwa miesiące. Z związku z wakacjami szkolnymi Filip ma więcej czasu na codzienne treningi, czego efekty można było podziwiać w Jakubowicach. W piątkowym konkursie C-2 para uzyskała 65,1% zajmując drugie miejsce. W niedzielnym programie dowolnym Filip i „Glorek” zajęli także drugie miejsce na podium uzyskując 66,7%. W Jakubowicach para notowała najlepsze wyniki wśród startujących juniorów.

Również w konkursach juniorskich wystartował Michał Cichoń z koniem Davidoff. Z parą tą na codzień pracuje Iza. Michał najlepiej wypadł w sobotnim programie C-3, w którym uzyskał 63%.

Na zawodach w Jakubowicach pojawiła się także Wiktoria Parkitna z Sanibal Island, z którą na zawodach i podczas konsultacji pracuje Tomek. Po ostatnim sukcesie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, na której Wiktoria zdobyła złoty medal w kategorii dużych koni, para zanotowała kolejny sukces w Jakubowicach. W grupie dzieci okazała się bezkonkurencyjna wygrywając każdego dnia. Wynik zawodów uzyskała w sobotnim przejeździe D-2, w którym zanotowała świetne 66,4 procent!

Tak jak na poprzednich zawodach, również i tym razem w Jakubowicach nie zabrakło atrakcji skokowych towarzyszących zawodom ujeżdżeniowym. W sobotę odbyła się rozgrywka skokowa na nogach dla zawodników, a w niedzielnym pokazie juniorzy zaprezentowali publiczności elementy Grand Prix (również na własnych nogach). Sędziami w konkursie byli najmłodsi widzowie, a w tej konkurencji nasz Filip zajął także drugą lokatę zdobywając 36 punktów (u sędziów 10, 10, 9 i 7 punktów).

Wyniki

(Visited 44 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

12 + nine =