Przyszłość wygląda jasno – podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorów 2015! 29 - 31 V 2015 - Mistrzostwa Polski Juniorów 2015

2015_05_31-zakrzow

W ubiegły weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w rozgrywanych w Zakrzowie Mistrzostwach Polski Juniorów przy okazji, których zorganizowano również Zawody Ogólnopolskie i Regionalne. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy w zawodach tych wziął udział Filip na dwóch koniach (Don Glory oraz Diamond Star).

W tym roku dopisała frekwencja w Mistrzostwach w których wzięło udział rekordowe dwadzieścia jeden par! Klub Jeździecki Lewada przyjął młodych ujeżdżeniowców (jak zwykle zresztą) bardzo gościnnie, a ci odpłacili się gospodarzom doskonałą atmosferą, świetną zabawą i zdrową rywalizacją.

Filip Kowalski zyskał sobie prawo startu na Mistrzostwach dzięki dobrym wynikom uzyskanych na ostatnich Zawodach Ogólnopolskich w Jakubowicach. Mniej więcej wiedzieliśmy czego spodziewać się po Filipie i koniach. Na Opolszczyznę jechaliśmy z chęcią uzyskania jak najlepszych wyników procentowych. Filipa konie prezentowane w Mistrzostwach to Don Glory, 10-letni wałach, który jest u nas dopiero sześć tygodni oraz sześcioletni Diamond Star.

W pierwszym półfinale lepiej wypadł Filipowi przejazd Don Glory (63,378%), natomiast w drugim lepiej zaprezentował się Diamond Star (63%). Po dwóch półfinałach Fil zajmował 10te miejsce w tabeli z łączną notą 126,4%. Do finałów junior zdecydował zgłosić Diamond Star’a i okazało się to bardzo słuszną decyzją. „Dzidzia” w finale zaprezentował się świetnie – jasne poczynił kilka mniejszych błędów, ale przejazd pary bardzo podobał się sędziom. Łącznie para uzyskała 65,075%, a wynik ten pozwolił przesunąć się w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów na miejsce 9te.

W Zawodach Ogólnopolskich wystąpiła również Iwona Osiecka na Gerfieldzie oraz Michał Cichoń na Davidoffie. Iwona w planie start miała dwoma końmi, ale niestety Don Federico uległ małemu wypadkowi. Na Gerfieldzie najlepszy wynik uzyskała w niedzielnym programie pocieszenia (C2), w którym otrzymała 60,2%. W tym samym konkursie Michał z Davidoffem najlepszy wynik uzyskał w sobotę (63,7%), ale startował tylko pierwszego i drugiego dnia. Przy okazji, klubowemu koledze Michałowi serdecznie gratulujemy zdobycia brązowego medalu w Mistrzostwach (na koniu Dreamdancer).

Były to kolejne bardzo sympatyczne zawody zorganizowane przez KJ Lewada Zakrzów. W przyszłości najprawdopodobniej zmieni się formuła imprezy Mistrzostw Juniorów, a szkoda, bo w Zakrzowie jest to ich święto, ich weekend i ich impreza, w której to oni są gwiazdami. Miejmy nadzieje, że ostateczne decyzje jeszcze w tym temacie nie zapadły i Mistrzostwa Polski Juniorów nie zostaną połączone z pozostałymi kategoriami wiekowymi.

(Visited 156 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

19 − 19 =