Halowy Puchar Polski w Sopocie 17-19 IV 2009 – Halowy Puchar Polski – Sopot

W odbywającym się w Sopocie Halowym Pucharze Polski wystartowali trenowani przez nas Katarzyna Klein na koniu Broker, Elżbieta Skrzek na Schwalbenmelodie, Mateusz Cichoń (Prosario II oraz Furst Donnerhall), Filip Kowalski (kuc Forrest Gump), Łukasz Wituchowski (Finest 003) oraz współpracująca z nami Joanna Miłosz (Fantast 0271).

Rundę juniorów wygrał, trenowany na co dzień przez Tomasza Kowalskiego, Mateusz Cichoń. Przez 3 dni zawodów dochodziło do dużego przetasowania w klasyfikacji. Drugi dzień był jednak decydujący dla zawodnika KJ Lider. Zdołał on wypracować sobie przewagę, która przesądziła o jego ostatecznym zwycięstwie (199,471%) nad Ewą Iwaszkiewicz (198,858%) oraz Ewą Hamkało (198,458%).

Dla startującej w tej samej rundzie Elżbiety Skrzek były to pierwsze tak duże zawody ujeżdżeniowe. Głównym założeniem przed zawodami był poprawny start oraz zdobycie doświadczenia w zawodach większej rangi. Młoda zawodniczka KJ Lider bardzo dobrze spełniła założenia trenerskie Izabeli i wypracowała miejsce w pierwszej dziesiątce rundy juniorów.

W sopockiej rundzie seniorów startowała czołówka polskich ujeżdżeniowców. Bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Klein na koniu Broker. Dwumiesięczne treningi z Tomaszem pozwoliły poczynić zawodniczce oraz koniowi widoczne postępy. Zawodniczka reprezentująca barwy KJK Klan Kraków ostatecznie uplasowała się na miejscu 9tym. Gdyby nie pomyłka drugiego dnia zawodów Katarzyna Klein miała by szansę na wyższą pozycję końcową.

Łukasz Wituchowski i Finest 003 nie będą dobrze wspominać tego pucharu. Zdemotywowany wynikami z pierwszych dwóch dni zawodów jeździec odstąpił ze startu ostatniego dnia.

Również pierwszy start na tak dużych zawodach odnotował Filip Kowalski na kucu Forrest Gump. Zawodnik KJ Lider musiał tym razem zadowolić się miejscem poza podium. Błąd podczas kuru uniemożliwił młodemu zawodnikowi walkę o podium. W kategorii „kuce do 140cm” wygrała, o ponad 5 lat starsza od konkurencji, Maria Pietrusińska.

W HPP Młodych Jeźdźców zaprezentowała się Joanna Miłosz na koniu Fantast 0271. Startujące w tej rundzie pierwsze trzy pary nie dały szans konkurencji, zdecydowanie wyprzedzając ich w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka WKJ Lublin zdobyła pierwsze miejsce drugiego oraz trzeciego dnia zawodów i przypieczętowała tym samym zdobycie złotego medalu w Sopocie.

(Visited 53 times, 1 visits today)

36 komentarzy

  1. Buy Amantadine

  2. buy levitra professional

  3. https://buypriligyhop.com/ – paxil or priligy

  4. Cephalexin Dosing

  5. Vardenafil In Osterreich Erhaltlich

  6. Kamagra Vente Libre Hollande

  7. buying cialis with next day shipping

  8. 805

  9. 23

  10. 342

Leave Your Reply

6 + 2 =