Kolejne zawody w Swoszowicach 10-12 VI 2011 - ZO-A + el.MPMK - Kraków-Swoszowice

Dwa tygodnie po zawodach w Zakrzowie, ujeżdżeniowcy spotkali się by rywalizować ze sobą podczas Zawodów Ogólnopolskich przy okazji, których zorganizowano szesnasty już z kolei Memoriał Danuty Marszałek-Waligórskiej.

Licznie na zawody stawili się reprezentanci Małopolski, z którymi podczas treningów pracuje Tomasz Kowalski.

W rundzie seniorów Zawodów Ogólnopolskich pierwsze trzy miejsca przypadły naszym zawodnikom. 1sze miejsce zdobyła Izabela Kowalska na Schwalben Melodie, drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej przypadło Magdalenie Łodzińskiej-Jurkiewicz (kolejno: Liberty Champ i Wiesbaden S). Różnica pomiędzy pierwszym i trzecim miejscem była niewielka. Iza najlepszy start w zawodach zaliczyła pierwszego dnia (64,5%). Magda natomiast podczas sobotniego konkursu Liberty Champ’em uzyskała wynik ponad 65%.

W Małej Rundzie Memoriału w Zawodach Ogólnopolskich startowały aż cztery Nasze zawodniczki. Najlepiej wypadła juniorka Aleksandra Mołodecka na Cantroonie. Świetny finałowy przejazd, oceniony na 66,6% dał jej drugie miejsce na Memoriale. Podczas niedzielnych dekoracji nastąpiło oficjalne wręczenie powołania Oli do Kadry Narodowej, którego dokonał prezes Małopolskiego Związku Jeździeckiego, pan Jan Hrynczuk.

Inną zawodniczką startujące w tej rundzie była Iza Kowalska na Angelo L, która zdobyła czwarte miejsce, a jej najlepszy start został oceniony w niedzielę na ponad 64%. Agnieszka Łojas i Figaro Fion w tym samym konkursie uplasowali się na 6tej pozycji. Agnieszka z dnia na dzień startowała, co raz lepiej. Od ostatniej edycji Memoriału zawodniczka, rodem z Zakopanego, poczyniła spore postępy i znacznie uspokoiła swoje przejazdy na czworoboku konkursowym. Kasia Małek na Casall-Caitano 3 startowała tylko podczas pierwszych dwóch dni zawodów.

W Małej Rundzie Memoriału w Zawodach Regionalnych startowała Iwona Berżowska na Homerze i Agata Filipowska na Sułku. Para rywalizowała z innymi zawodnikami z Krakowa. Pierwsza para po trzech dniach sklasyfikowana została na 1szym miejscu, a Agata z Sułkiem zajęli trzecią pozycję.

W otwartej Rundzie Juniorów Zawodów Ogólnopolskich startował Tomasz Kowalski na koniu Rasputin W. 5letni wałach, który w elementach jest już gotowy do wyższych konkursów miał za rywali głównie konie starsze. Pierwszy, niżej oceniony występ pary w Krakowie był wynikiem błędów jeźdźca. Dwa następne starty nie pozostawiły wątpliwości zebranym, że był to tylko przysłowiowy „wypadek przy pracy”. Sobotni i niedzielny konkurs został oceniony w okolicach 65,7%.

W otwartej Rundzie Juniorów Zawodów Regionalnych wystartowały trzy „nasze” pary. Amazing V Iwony Berżowskiej wygrał tę klasyfikację. Para najlepszy start zanotowała w sobotę – 64,5%. Marta Ginda (Faustin), która ukończyła zawody na drugiej pozycji, w tym konkursie najlepiej zaprezentowała się w niedzielę – 64,2%. Natomiast Elbrusem, którym była ostatecznie czwarta, najlepiej wypadła w piątek (63,1%).

W piątek i sobotę rozegrano również konkurs w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Młodych Koni. Tomek Kowalski zaprezentował sędziom 4letniego ogiera Cotrosca. Kary, koń rasy KWPN zaprezentował się z doskonałej strony. Cotrosca pozostaje w treningu u Tomka dopiero 3 tydzień i był to jego pierwszy wyjazd na zawody. Ogier uzyskał noty powyżej 7,1, drugą, wyższą w sobotę (7,28). Najwyżej ocenianym elementem konkursu był galop (zarówno w piątek, jak i w sobotę 7,5). Cotrosca pozostanie w treningu u Tomka i będzie przygotowywany pod kątem Mistrzostw Świata Młodych Koni 2012.

Jak zawsze zawodom w Krakowie towarzyszyła dobra atmosfera i słoneczna aura. Tradycją jest już losowanie przeprowadzone wśród widzów, zawodników i sędziów. Co roku w loterii główną nagrodą jest kucyk, który tym razem trafił w ręce….prezesa Małopolskiego Związku Jeździeckiego, pana Jana Hrynczuka.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

20 + 11 =