Memoriał Danuty Marszałek Waligórskiej 15-17 V 2009 - Zawody Ogólnopolskie - Kraków-Swoszowice

W miniony weekend ujeżdżeniowcy zaprezentowali się na Memoriale Danuty Marszałek Waligórskiej w krakowskich Swoszowicach. Zawody te miały rangę ogólnopolską. W zawodach na dwóch koniach wystartowała Izabela Kowalska oraz liczna grupa zawodników trenowanych przez Tomasz Kowalskiego.

KJ Lider był reprezentowany na tych zawodach przez dwie zawodniczki: Izabelę Kowalską oraz Elżbietę Skrzek.

Izabela Kowalska wzięła udział w dwóch rundach. W rundzie C wystartowała na koniu Cantroon, a w rundzie P na Wednesday Morning. Dla obu koni były to pierwsze starty w karierze, mimo tego zaprezentowały się one wzorowo. Te zawody zdecydowanie należały do doświadczonej zawodniczki radzionkowskiego klubu, która wygrała obie rundy, w których brała udział.

Pierwszy raz w tym roku w zawodach udział wzięła Barbara Kapsa, która musiała jednak uznać wyższość swojej trenerki. Zawodniczka wraz ze swoim dziarskim ogierem, Winetou, ukończyła zawody na drugim miejscu rundy P.

W rundzie C, wraz ze swoją siedmioletnią klaczą Schwalbenmelodie, wystartowała juniorka Elżbieta Skrzek i zajęła w niej szóstą pozycję. Przed nią znaleźli się zawodnicy bardziej doświadczeni, jednak na tle innych juniorów para wypadła zdecydowanie najlepiej.

Pochodzący z Krakowa i reprezentujący miejscowy klub, WLKS Kraków-Swoszowice, Łukasz Wituchowski startował w rundzie CC. Zawodnik, na co dzień trenujący na Śląsku pod okiem Tomasza Kowalskiego, po trzech dniach zawodów był drugi. Tym razem musiał ustąpić pierwszeństwa Katarzynie Klein (KJK Klan Kraków), zawodniczce, która szkoli się u Tomka podczas weekendowych klinik.

Inni zawodnicy będący uczestnikami tych klinik, a startujący w tych zawodach, to: Małgorzata Bryła, Zuzanna Drożdż, Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz, Anna Mazur i Aleksandra Mołojecka.

Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz na Wiesbaden S oraz Anna Mazur na Ramzesie rywalizowały wraz z Izabelą Kowalską w rundzie C o czołowe pozycje. Przez trzy dni zawodów każda z zawodniczek stawała na najwyższym stopniu podium. Ostatecznie w tej rundzie Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz uplasowała się na drugim miejscu, a Anna Mazur na miejscu trzecim.

Małgorzata Bryła, Zuzanna Drożdż i Aleksandra Mołojecka to juniorki pochodzące z Krakowa. Gosia, która startowała w rundzie C w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce tuż za Elą Skrzek. Zuzanna i Ola mimo braku konkurencji w rundach, w których startowały, pokazały się z dobrej strony sędziom doglądającym zawody.

Mimo licznych obaw związanych z pogodą, jeźdźcom dopisało szczęście i chmury omijały szerokim łukiem krakowski parkur. Oprócz atrakcji związanych ze startami jeźdźców i ich koni, sporym powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa, w której główną nagrodą był trzyletni kuc szetlandzki.

(Visited 82 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

five + seventeen =