Mistrzostwa Polski Kuców 2016: Gosia i Glamour PP z brązowym medalem! 24-27.08.2016 - MP Kuców 2016 - Strzegom

 

IMG_1662

Ciężko przepracowane wakacje zaowocowały brązowym medalem dla Gosi i Glamour PP podczas rozgrywanych w ubiegły weekend Mistrzostw Polski Kuców. Impreza rozegrana została w Strzegomiu.

Trzecie miejsce w Mistrzostwach para zajmowała już od pierwszego półfinału, w którym to wypracowała sobie 0,9% przewagi nad czwartą zawodniczką. Strata do drugiego miejsca była podobna, jak przewaga nad miejscem czwartym.

Podczas drugiego półfinału Gosia zanotowała pomyłkę, która kosztowała zawodniczkę 0,5%. Powiększyła się tym samym przewaga do srebrnego medalu, a zmniejszyła do czwartego miejsca. Jak zwykle przejazd dowolny do muzyki miał decydować o pozycjach medalowych.

Na Mistrzostwa Gosia miała przygotowany bardzo trudny kir, który w Jakubowicach oceniony został zaprezentowany po raz pierwszy i oceniony przez sędziów na 65,5%. Po prezentujących się na zawodach kucach było widać zmęczenie upalną sierpniową pogodą. Finałowym przejazdom nie pomogło również opóźnienie w sobotnich konkursach. Finały, tak jak się zapowiadało, dostarczyło kibicom emocji, ale na szczęście dla nas, nie spowodowały zmiany w tabeli końcowej.

Były łzy goryczy i były łzy radości. Gosia kończy Mistrzostwa z brązowym medalem Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów. To już drugi medal w tym roku, który zawisnął na karku młodej zawodniczki.

Swój niewielki udział mieliśmy także w tym roku w medalach Zofii Baran, którą na zawodach gościnnie poprowadził Tomek. Odbyło się to na prośbę jej trener, Ilony Janas, która nie mogła zjawić się w Strzegomiu. Zawodniczka zdobyła dwa złote medale, jeden w kategorii Junior, a drugi w Pucharze Polski. Gratulacje dla zawodniczki, jej rodziny i pani trener!

Na kolejne zawody rangi mistrzowskiej wybieramy się już jutro. W Bajardo w Mistrzostwach Polski udział wezmą:

Wiktoria Hanczewska (w kategorii Junior) i Filip Kowalski (kat. Junior i Młody Jeździec). Podczas zawodów w Jakubowicach nasza ekipa wykazała aspiracje medalowe. Jak będzie w rzeczywistości dowiemy się już w niedzielę!

Serdeczne podziękowania dla Kasi Brody (Faraa) za dostarczenie zdjęć!:)

(Visited 348 times, 1 visits today)

Leave Your Reply