MPMK w Książu 25-27 IX 2009 – Mistrzostwa Polski Młodych Koni - Książ

Pracowity dla zawodników i trenerów ujeżdżenia miesiąc wrzesień zakończyły Mistrzostwa Polski Młodych Koni.

Wszystkie młode Konie, które startowały w ciągu roku w eliminacjach, zdobyły punkty do Mistrzostw odbywających się w Książu. Na koniach: Chester oraz Wednesday Morning wystartowała Izabela Kowalska, natomiast na Winetou Barbara Kapsa.

Chester to gniady ogier, który startował w kategorii koni 6 letnich hodowli polskiej. Po 3 dniach trwania zawodów ogier dosiadany przez Izę zajął ostatecznie, dobrą, czwartą pozycję.

Wednesday Morning, drugi z koni dosiadanych przez zawodniczkę, po dwóch półfinałach miał szansę na „pudło” w kategorii koni 5letnich hodowli zagranicznej. Podczas sobotnich zawodów, niemiecka klacz będąca w treningu u Izy, nabawiła się kontuzji. Mając na uwadze, przede wszystkim, dobro konia Iza i Tomek postanowili wycofać konia z finałowego startu.

Trzeci z koni, Winetou, spisał się zdecydowanie poniżej oczekiwań zawodniczki i trenerów. Mimo, iż finałowy przejazd Basi Kapsa na Winetou należał do najlepszych na tych zawodach, para zajęła dopiero 8me miejsce wśród koni 5letnich hodowli zagranicznej.

(Visited 80 times, 1 visits today)

Leave Your Reply