Po sąsiedzku w Zbrosławicach! 18-20 III 2011 - HZO + CDN + HPPP Zbrosławice

Pierwsze zawody w nowym roku, w których udział brali nasi zawodnicy to Halowe Zawody Ogólnopolskie organizowane wraz z CDN i Halowym Pucharem Polski Południowej z pulą nagród 15000zł. W zawodach wzięło udział blisko 90 par, w tym dwunastu naszych reprezentantów, którzy razem zdobyli 8 miejsc medalowych (4 w HZO – trzy pierwsze miejsca, jedno drugie oraz 4 w HPPP – dwa pierwsze i po jednym drugim oraz trzecim).

W rundzie N Zawodów Ogólnopolskich oraz Halowego Pucharu Polski Południowej startował Filip Kowalski na kucu Forrest Gump’ie. Podczas trzydniowych zawodów uzyskał on wysoką średnią blisko 65%. Gdyby przepisy zezwalały zostałby on sklasyfikowany na drugim miejscu tuż za swoim tatą -Tomaszem.

Tomek jadący na koniu Rasputin W nie pozostawił złudzeń, który koń jest najlepiej przygotowany do konkursów rundy N HZO i CDN. Przejazdy Tomka na młodym, wybitnie uzdolnionym koniu najwyżej zostały oceniona w sobotę (ponad 68%). W ciągu trzech dni para wypracowała ponad 6% przewagi nad drugim sklasyfikowanym w konkursie.

W konkursach juniorskich Zawodów Ogólnopolskich i CDN najlepiej wypadła Zuzanna Chmiel na klaczy Revers Side. Zawodniczka od niedawna trenująca z Tomaszem Kowalskim jest również nową zawodniczką KJ Lider Radzionków. Niedzielny konkurs był pierwszym w krótkiej zawodniczej historii Zuzy, w którym jechała program dowolny z muzyką kur.

W tym samym konkursie udział wzięła Ola Mołodecka na koniu Cantroon. Po dwóch dniach zawodniczka była tuż za pierwszą w tym konkursie Zuzą. Sobotni przejazd oceniony na 65,5% dawał wielkie nadzieje przed kurem. Jednak niedzielny przejazd został oceniony zdecydowanie poniżej oczekiwań, co tym samym uplasowało ją ostatecznie na trzecim miejscu. Kolejną zawodniczką w tym konkursie, od niedawna na codzień pracującą z Tomkiem była Agnieszka Porwoł startująca na koniu D-Light. Jej starty oceniano w okolicach 60%.

Ola Mołodecka startowała również w konkursach Halowego Pucharu Polski Południowej. W tym konkursie nie dała szans konkurencji. Z blisko 5% przewagą pokonała Elę Skrzek na Schwalbenmelodie, która na czworoboku pojawiła się pierwszy raz od ubiegłorocznych zawodów w Zbrosławicach .

W rundzie seniorskiej Halowego Pucharu Polski Południowej w konkursach CC zaprezentowały się trzy Nasze zawodniczki. Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz na Liberty Champ (trzecie miejsce w konkursie), Sandra Rogacka-Syachin na Dr Larinero i Katarzyna Małek. Sandra i Dr Larinero debiutowali w takim konkursie, a niedzielny przejazd z programem dowolnym do muzyki był dla Sandry pierwszym tego typu przejazdem w jej zawodniczej historii. Trzecią parą w tym konkursie była Katarzyna Małek na koniu Casall-Caitano 003. Dla niej najlepsza okazała się niedziela (60,7%).

W konkursach Małej Rundy startowała na dwóch koniach Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz. Z Wiesbaden S uplasowała się na 5 miejscu. Najlepszy start Wiską zaliczyła w sobotnim konkursie, w którym zdobyła 63,6%, natomiast Liberty Champ’em w niedzielnym kurze, w którym zdobyła blisko 62%.

W Dużej Rundzie wystartował Łukasz Wituchowski, standardowo na Finest 003. Para w Zbrosławicach notowała starty na granicy 60%, co tym samym dało jej czwarte miejsce w konkursie.

Treningowe do Zbrosławic wybrała się również Marta Ginda. Jej młody koń, Faustin, najlepiej zaprezentował się w konkursie P-3, w którym zdobył 63,8%, w sobotnim i niedzielnym konkursie N został oceniany na około 62%.

Na zbrosławickim czworoboku pokazała się również Oktawia Jachowicz na Songo oraz Dominika Kandefer na Erce, zawodczniczki konsultujące się z Izą Kowalską. Przejazd zarówno pierwszej, jak i drugiej pary najlepiej został oceniony w konkursach sobotnich (Oktawia – 60,1%, Dominika – 61,2%).

Fotorelacja z zawodów w galerii.

(Visited 130 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

3 + ten =