Puchar Polski Południowej dla Tomka! 19 - 21 III 2010 - CDN + ZO + ZR + HPPP - Zbrosławice

Wraz z początkiem kalendarzowej wiosny rozpoczął się okres zawodów ujeżdżeniowych.

Jak co roku, jednym z pierwszych ośrodków organizujących takie zawody, był nasz rodzimy klub ze Zbrosławic. W tym roku impreza została zorganizowana z większym rozmachem. Ściągnięto na tę imprezę niemieckiego sędziego Pana Rolfa Beutler-Bath’a, a poza zawodnikami z Polski na czworoboku zaprezentowali się reprezentanci Czech. Łącznie we wszystkich konkursach tychże zawodów wystartowały 82 konie.

Tomasz Kowalski na Apparadżicie zdobył Halowy Puchar Polski Południowej. Przez trzy dni zawodów pozostawał on poza zasięgiem konkurencji, codziennie pewnie wygrywając. W piątek i sobotę para uzyskała wynik bliski 65%, natomiast trzeciego dnia, w kirze para zdobyła 67%. Tomek był bardzo zadowolony z konia na którym startował. Apparadżita jest w u niego w treningu od około miesiąca i był to pierwszy start konia w rundzie C. Tomek wiąże spore nadzieje na przyszłość z tym, jakże chętnie uczącym się koniem.

Pierwszy start na zawodach zaliczyła Sunshine of Justice pod Izabelą Kowalską. Przejazdy miały dla niej charakter treningowy, bowiem 5 letnia klacz zadebiutowała w rundzie L. Z powodu zmiany otoczenia pierwszy start nie należał do najlepszych, ale drugiego dnia para poprawiła się i zdobyła prawie 61%. Sunshine of Justice potocznie w stajni nazywana Sońką to ulubienica Izy, koń chętnie współpracujący i demonstrujący spory potencjał na przyszłość.

Rundę juniorską wygrała Ewa Hamkało na Vivaldim. Para wytrenowana w trakcie zawodów przez Tomka Kowalskiego okazała się najlepsza każdego dnia tego weekendu. Od ubiegłorocznych Mistrzostw Polski we Wrocławiu Vivaldi poczynił spore postępy, co było widać w przejazdach Ewy. Trzecia w tej rundzie była Aleksandra Mołodecka na koniu Cantroon. Para z Krakowa wytrwale pracuje nad sobą i ciągle się rozwija, bezwątpienia cieszyć może ich równa forma i widoczny postęp. Dla Oli i Cantroon’a był to debiut w rundzie juniorskiej.

Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz w Zbrosławicach zademonstrowała się na dwóch koniach: Liberty Champ oraz Wiesbaden S (tym drugim w Małej Rundzie). Były to pierwsze zawody Magdy na koniu Libert Champ. Zarówno zawodniczka, jak i jej trener, Tomek, są zadowoleni z widocznych postępów. Na drugim koniu, Wiesbaden S, zawodniczka rodem z Krakowa zakończyła klasyfikacje generalną Małej Rundy na trzecim miejscu.

Pierwszy start w Grand Prix zaliczyła Katarzyna Klein. Zawodniczka dosiadająca Brokera wystartowała w niej jednak jedynie 1szego dnia. W sobotę i niedzielę wzięła udział w Małej Rundzie. Wyniki wskazują na to, że jeśli startowała by w niej od piątku to była by sporą konkurencją dla Żanety Skowrońskiej w walce o 1szą pozycję.

Swój debiut w GP za sobą ma również Łukasz Wituchowski na koniu Finest 003. Para po dwóch dniach zawodów był na trzeciej pozycji, przed Czeszką Emą Jancerovą. Łukasz traktował jednak starty tylko treningowo i trzeciego dnia, gdy pozostali zawodnicy prezentowali swoje przejazdy do muzyki, zawodnik wystartował poza konkursem, a jego przejazd oceniony został na 61%.

W Halowym Pucharze Polski dzieci Kucy i Młodych Koni wystartował Filip Kowalski na Fenixie. Para ukończyła zawody na drugim miejscu. Za słabszy pierwszy występ(60%), Filip zrekompensował się  w dwa pozostałe dni (62%).

W HPPP dzieci Juniorów Młodszych Filip startował na Forrest Gump’ie. Seria pomyłek drugiego dnia zawodów zadecydowała o tym, że para została wyłączona z walki o najwyższe trofea i trzeciego dnia nie walczyła właściwie o nic, prócz doświadczenia.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi w zawodach nie wzięły udziału Ela Skrzek (niegroźna kontuzja Schwalben Melodie) oraz Basia Kapsa (Winetou). Basia, na dzień przed zawodami, nabawiła się poważnej kontuzji. Trzymamy kciuki za to, że jej koń nie będzie musiał długo czekać na swojego jeźdźca i rychle wróci do zdrowia.

Cieszy fakt, że wielkie zawody wracają do zbrosławickiego ośrodka. Jest to drugi po Radzionkowie ośrodek na Śląsku w którym w przyszłości będzie można liczyć na duże ujeżdżeniowe imprezy. Po cichu ciągle liczymy, że w najbliższych latach ujeżdżenie zawita również w katowickim Spodku.

W Zbrosławicach zagościła również TVP Katowice. Krótkiej relacji z zawodów spodziewać się będzie można we wtorek (23.III.) o godzinie 18tej oraz w kolejnym magazynie „Galop”. We wtorek również zapraszam do naszej galerii ze zdjęciami, które zostaną opublikowane również na stronie Świata Koni w środę.

Zapraszam do oglądnięcia relacji przygotowanej przez TVP 3 Katowice.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

eleven − 7 =