Starty w Zakrzowie 27-29 V 2011 - el.MSMK+el.MPMK+ ZO-A - Zakrzów

W tegorocznych zawodach w Zakrzowie podczas eliminacji do championatów konie zaprezentowali: Marta Ginda, Iza Kowalska oraz Tomasz Kowalski, a w zawodach ogólnopolskich wystartowała Iza oraz Filip Kowalski.

Wynik dający start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni osiągnął pięcioletni Rasputin W pokazywany przez Tomasza Kowalskiego. W piątkowym przejeździe zdobył 7,68, a w sobotnim 7,6 (gdyby nie pomyłka podczas startu sobotniego wynik ten byłby jeszcze wyższy).

Izabela Kowalska podczas eliminacji do championatów zasiadała Dirty Lady, pięcio-letnią klacz hodowli Państwa Parkitnych. Dla Dirty Lady były to pierwsze starty na zawodach. Piątkowy przejazd został oceniony na 6,86, natomiast sobotni zdecydowanie wyżej, na 7,22 (najwyższa nota za kłus: 8,0).

Marta Ginda w eliminacjach zasiadała Faustina, oldenburskiego wałacha, którego jest właścicielką. Podczas dwóch dni eliminacji koń został równo oceniony w okolicach 6,60, a najlepsze noty otrzymywał za galop (~7,0).

W Małej Rundzie Zawodów Ogólnopolskich zaprezentowała się Iza Kowalska na Schwalben Melodie. Dla Schwalben Melodie był to pierwszy start na zawodach na tym poziomie ujeżdżenia. Mimo to klacz w Zakrzowie zaprezentowała się wzorowo, przez trzy dni zawodów zdobyła łącznie prawie 191% (64,167%, 62,544% i 64,167%).

Miesiąc temu pierwszy start w zawodach międzynarodowych na kucu, a w Zakrzowie pierwszy start w zawodach na dużym koniu. Filip Kowalski w Zakrzowie dosiadał 11-letniego ogiera Angelo. Pierwszy start wypadł parze dość nerwowo, ale już w sobotnim i niedzielnym przejeździe para pokazała więcej spokoju i dojrzałości (sb-62,5% i nd-61,5%). Należy również zaznaczyć, iż przed zakrzowskimi zawodami Filip jeździł na tym 11letnim ogierze tylko trzy razy.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

3 × five =