„Talent i ciężka praca idą w parze, a wynikiem tego działania jest sukces.”

Nasza historia z końmi trwa już od blisko trzydziestu lat. Zaczęło się tak, jak zaczyna się w większości przypadków. To rodzice zaszczepili w nas pasję i miłość do koni i to dzięki nim wykonujemy w tej chwili najfajniejszy zawód na świecie.

Już na samym początku przygody z końmi okazało się, że zarówno Izie, jak i Tomowi, to ujeżdżenie sprawia  najwięcej frajdy. Przyszły pierwsze sukcesy zawodnicze, które motywowały do dalszej pracy. Potem medale Mistrzostw Śląska, medale Mistrzostw Polski, powołania do Kadry Narodowej.

Przez lata swojej zawodniczej kariery mieli okazję trenować z wieloma wybitnymi polskimi trenerami i sędziami, bez których ich aktualny sukces nie byłby możliwy. Na początku kariery Andrzej Sałacki, Jarosław Poręba i Ela Morciniec, potem Anna PiaseckaWojciech Markowski czy Wacław Pruchniewicz.

W przeszłości reprezentowali barwy KJ Drama Zbrosławice i LKJ Deresz Siemianowice. Od 2000 roku nieprzerwanie z KJ Lider Radzionków, który od początku swojej działalności znajduje się w pierwszej trójce najlepszych ujeżdżeniowych klubów sportowych w Polsce. Przez te kilkanaście lat spędzonych w radzionkowskim klubie przyczynili się do zdobycia wielu medali Mistrzostw Polski.

Był też czas na pracę za granicą. Przez dwa lata Tomek był związany z niemiecką stajnią Bonhomme zlokalizowaną pod Berlinem. Ten czas pozwolił rozwinąć Tomkowi kontakty za naszą zachodnią granicą i pomimo wielokrotnych ofert pracy za granicą to los zadecydował za Tomka o jego powrocie do Polski.  Podczas pobytu w Niemczech miał okazję współpracować z dwukrotnym medalistą olimpijskim Horstem Koehler. Jego drogi skrzyżowały się także z Katherine Reinbaum i Falkiem Rosenbauer.

Łukasza, podobnie, jak Izę i Tomka, do koni w dzieciństwie próbowali zachęcić rodzice. Dopiero braterska inspiracja w roku 2008 spowodowała, że zainteresował się on końmi na dobre. W chwili obecnej dzieli rodzinną pasję ujeżdżeniem wraz z Izą i Tomkiem oraz ich dziećmi Gosią i Filipem. Mniej więcej w tym okresie powstaje pomysł „Kowalcy Konie„, który pomału, ze względu na mnogość zagranicznych koneksji, przepoczwarza się w „Team Kowalski„.

Tak Iza, jak i Tomek, starają się być na bieżąco ze światowymi trendami w ujeżdżeniu, które z sukcesem przekazują swoim podopiecznym. Liczba medali, które zdobyli jako trenerzy jest bardzo długa i trudna do wyliczenia. Do najważniejszych sukcesów ich trenerskiej kariery zaliczyć należy medale w Mistrzostwach w kategoriach dzieci i młodzieży (Anna Bielak, Barbara Kapsa, Kinga Kwiecińska, Mateusz i Michał Cichoń, Marta Madej, Joanna Miłosz, Wiktoria Parkitna, Filip Kowalski, Gosia Kowalska) oraz w seniorach (Katarzyna Klein, Łukasz Wituchowski). Prowadzą treningi niemal w całej południowej Polsce od Karpaty po Sudety (województwa Śląskie, Małopolskie, Dolnośląskie, Opolskie, Podkarpackie), a w swoim resume mają także treningi za granicą (Grecja, Czechy). Podczas kilkudniowych klinik często goszczą też jeźdźców z innych terenów Polski.

US

(Visited 4 484 times, 1 visits today)