4te miejsce Filipa podczas CDI Zakrzów 2016 4-6.11.2016 - CDI Zakrzów

luk_1436

Dwa miesiące po Mistrzostwach Polskich,  para Filip Kowalski i Saviola 2 wracają do rywalizacji międzynarodowej, tym razem w lubianym przez wielu Zakrzowie.

Zawody zaczęły się dla osiemnastolatka dość nieśmiało, ale z dnia na dzień było co raz lepiej. W sobotnim konkursie CC-3 para uzyskała 63,5% (5te miejsce w Młodych Jeźdźcach), a w niedzielnym kirze blisko 65% (4te miejsce – najwyżej z polaków).

Filip z 568 punktami przed zawodami sklasyfikowany był na 190 pozycji rankingu FEI w kategorii Młodzi Jeźdźcy. Po zawodach w Zakrzowie na jego konto wpada kolejne 390 punktów. Czy wynik ten da mu miejsce w pierwszej setce rankingu FEI?O tym przekonamy się już za niecały miesiąc. Filipowi do zamknięcia pełnego cyklu rankingowego brakuje niestety jednego startu (obecnie ma ich siedem).

W zawodach w konkursach Juniorskich startować także miała Wiktoria Hanczewska na Da Capo oraz swój debiut na zawodach międzynarodowych zaliczyć miała Gosia Kowalska i Glamour PP. Obie musiał zrezygnować z powodów zdrowotnych. Wiktoria, jako jedna z trzech polek, sklasyfikowana jest w pierwszej setce rankingu juniorskiego FEI (obecnie na 99 pozycji).

Komplet wyników z Zakrzowa.

luk_1541 judge-svalling-and-filip-kowalski

(Visited 177 times, 1 visits today)

Leave Your Reply