Medale Mistrzostw Polski! 14 - 16 IX 2012 - Mistrzostwa Polski + CDI Wrocław

2012_09-MP2012

Wyjątkowo ciekawie wyglądała tegoroczna rywalizacja zarówno o brązowy medal seniorów, jak i o złoto Młodych Jeźdźców.

Jeśli chodzi o seniorów to do ostatniego dnia aż 4 zawodników walczyło o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale po kolei. Tak jak wszyscy obstawiali, dwa pierwsze miejsca zostały rozdane jeszcze przed Mistrzostwami, pozostała walka o trzecią lokatę.

Pierwszego dnia Łukasz Wituchowski zaprezentował bardzo dobry przejazd i wraz z Finestem zdobyli notę 64,4%. Trzecie miejsce po pierwszym dniu i ku zaskoczeniu wszystkich stosunkowo mała strata do Randona (0,7%). Mateusz Cichoń, debiutujący w konkursie Mistrzostw Polski seniorów pierwszego dnia uzyskał 62%.

Dzień drugi. Kolejny równy przejazd Mateusza i nota 62,6%. Łukasz postanowił natomiast skomplikować sobie walkę o brązowy medal. Źle policzone zmiany nogi w sobotnim konkursie, kosztowały go dość stresujący sobotni wieczór i niemal całą niedziele. Łukasz spada na 4 pozycję w klasyfikacji generalnej ze stratą 0,4 % do upragnionego medalu. Mateusz o 1,3 % za Łukaszem, czyli wzorowy przejazd w kurze i wyniki zdecydowanie lepsze od konkurencji plasowały go w strefie medalowej.

Dzień trzeci, ostatni. Grand Prix Kur. Pierwszy na czworoboku zaprezentował się Mateusz. Świetny przejazd w kirze i nota 66%, Mateusz postawił poprzeczkę wysoko i teraz musiał liczyć na kiksy walczącej o medal konkurencji. Łukasz Wituchowski zamykał listę startową. Wjeżdżający na czworobok Finest prezentował jednak dość duże skupienie i było jasne, że Łukasz będzie walczył o medal. Ostateczna nota 67,2% zagwarantowała mu trzecie miejsce w Mistrzostwach i brązowy medal!!Mateusz Cichoń ostatecznie skończył na bardzo dobrym piątym miejscu Dużej Rundy.

Jeśli chodzi o Młodych Jeźdźców. Forma Mateusza i Furst Donnerhall z dnia na dzień ewidentnie rosła. Pierwszego dnia przejazd pary został oceniony na prawie 64% (i drugie miejsce), drugiego dnia już na 66,8% (pierwsze miejsce), a w kirze pokonał konkurencję o ponad 2% (blisko 69%) i przypieczętował tym samym swój sukces jako młodego jeźdźca.

W tym samym konkursie startowała także Ola Mołodecka. Zawodniczka debiutowała w konkursie MJ i jak na debiutantkę wypadłą całkiem obiecująco (może jedynie pierwszy dzień wypadł poniżej oczekiwań, a później już było całkiem nieźle). Ola i Cantroon zostali ocenieni na 61 % w sobotnim konkursie, a niedzielnym finale na 63,8%.

(Visited 79 times, 1 visits today)

Leave Your Reply

six − three =