Debiutanci! CDI Brno 2017

Za nami weekend międzynarodowej rywalizacji. Wracamy z Brna z bardzo mieszanymi uczuciami, gdzieś pomiędzy satysfakcją z dobrych wyników pozostaje niedosyt związany z przykrymi nocnymi incydentami, które miały miejsce na zawodach!

Do Czech z naszej stajni pojechały trzy konie: Glamour PP, Don Alonso i Raikano’s Son.

Debiutanci o których mowa w tytule artykułu to kuc Glamour PP i Don Alonso. Oba konie debiutowały na międzynarodowym poziomie, a Don Alonso zaliczył również swój pierwszy kir w życiu. Do tej pory nasz koń startował na zawodach w konkursach obowiązkowych i to tylko dwukrotnie!

luk_0916W swoim ostatnim sezonie startów w kategorii kuców Gosia w Brnie zaprezentowała Glamour PP. Pierwszy bardzo dobry przejazd oceniony przez międzynarodowych sędziów na 64,743%, drugi na 61%, a w finale do muzyki Gosia zdobyła prawie 65%. Para uzyskała tym samym kwalifikacje na Mistrzostwa Europy.

W Czechach zaprezentował się również Raikano’s Son, który minimum na Mistrzostwa Europy uzyskał już na zawodach w Mariakalnok. W Brnie koń zdobył drugie oczko (64,009%), a najwyższy wynik uzyskał w niedzielnym kirze – świetne 66,5%.

luk_2394Najlepsze wrażenie na zawodach zrobił pupilek Izy, czyli Don Alonso. Choć w przejazdach nie dało się uniknąć błędów to oceny dają satysfakcję i nadzieję na przyszłość. W konkursach obowiązkowych Alojz wypadł najlepiej w sobotnim konkursie w którym uzyskał 66,885%. W niedzielnym kirze było jeszcze lepiej 68,825%, a gdyby nie podgallopowanie w łopatce granica 70% bez wątpienia zostałaby przekroczona. To dopiero trzecie zawody Alojza, który zaczyna podbijać serca fanów ujeżdżenia w Polsce. Przed parą jeszcze dużo pracy, ale kierunek w którym zmierza Iza i Alojz bardzo nam się podoba!

W związku z rozpoczętą niedawno współpracą nasze dziewczyny pojechały do Czech wyposażone w piękny sprzęt z firmy z FERA equestrian. Zapraszamy do galerii na facebooku, gdzie sami możecie ocenić efekty.

luk_1235

Do zobaczenia w Rybnicy, a za zawody w Brnie dziękujemy:

FERA equestrian (sprzęt jeździecki)

NTB Tomasz Ochab (żywienie koni produktami firmy PAVO i Eggersmann)

OPTIfeed (pasza dla Raikano’s Son)

Vet Farmlab Equine (suplementacja)

Małgorzata Kańtoch

(Visited 460 times, 1 visits today)

1 Comments

Leave Your Reply

5 × 3 =